BORADEN Hizmetlerimiz UFRS / TFRS Raporlama

UFRS / TFRS Raporlama

Hizmetlerimiz

Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), dünyada birçok ülkede ve ülkemizde kabul görmüş finansal raporlama sistemidir. Küreselleşen dünya ekonomisinde şirketlerin küresel derecede karşılaştırılabilir, şeffaf ve anlaşılır olmasını hedefler.

Sermaye şirketlerinde uygulanmak üzere hazırlanmış olan UFRS uygulamasıyla birlikte farklı ülkelerde yatırımları olan şirketler, nerede olursa olsunlar yatırımlarını takip edebilecek, mali tablolarını kolayca yorumlayabileceklerdir. Öte yandan UFRS'ye göre raporlama yapanlar da ortak dil kullanıyor olmanın avantajı ile her ülke için ayrı bir raporlama standardı ile uğraşmayacak ve yatırımcılara daha açık ve sağlıklı bir görüş sunabileceklerdir.

Neden UFRS Raporlama?

1. UFRS "Global standartlar" dır. Global dünyada biz de varız diyorsak, Global standartları benimsemeliyiz.
2. UFRS' ye göre hazırlanan mali tablolar, gerçeği yansıtır. Mali bilgilere duyulması gereken güven, bilgi ihtiyacı,
3. UFRS, şeffaflık, anlaşılabilirlik ve karşılaştırılabilirlik sağlar.
4. UFRS sayesinde şirketler, Global Fon akışları sağlayabilirler,
5. Mali bilgilerde olması gereken "içeriğinde yer alan bilgiye güven gereksinimi" sadece UFRS uygulaması ile sağlanabilir.
6. UFRS, şirketlerin gerçek mali yapısını ortaya koyacağı için, UFRS' ye göre hazırlanan tablolar üzerinden yapılacak vergileme, şirketlerin sermayelerini eritecek bir kimliği olamaz.
7. UFRS' nin doğru uygulanması, şirketlerde kapsamlı bir iç kontrol sisteminin de uygulanmasını beraberinde getireceği için plan dışı kayıplar otomatik olarak bertaraf olur.
8. UFRS , üst yönetimin şirketin stratejilerini sağlıklı olarak gözden geçirmesine olanak sağlayacağından, gerek kaynak ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekse gerçek kar marjlarının görülmesi açısından geleceğe güvenle ilerlemeye izin verir.

Hizmetlerimiz


TANITIM DOSYAMIZ Tanıtım dosyamızı incelemek için tıklayın.

Sorunuz mu var?

Her konuda bize danışmak için iletişim numaramız veya e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

ÇİSEM GÜLER
Danışmanlık Bölüm Yönetici / S.M. Mali Müşavir

+90 (507) 388-54-85
+90 (212) 483-26-11
denetim@boraden.com.tr

TALEBİNİZİ İLETİN

Paylaşın